Aupair? Vycestuj snadno a rychle

Cestuj, poznávej, objevuj, prožívej a zkoušej. Mluvím tvým jazykem? Tak jak se tomu dostat na kobylku? Nejlíp, aby to nebylo komplikované, drahé a zdlouhavé, že jo? Mám pro tebe tip. Vyjeď jako aupair.

Já bych aupair definovala asi takhle: „Nemnoho práce, ubytování a strava zdarma, přiměřené kapesné, ale velká zodpovědnost.“

 Je to tak. Stát se aupair patří mezi ty snadnější způsoby, jak vycestovat. Vezmi na vědomí, že o čem píšu se týká mnoha států, nikoliv USA. Být aupair v Státech je maličko složitější. Vycestovat jak aupairka je snadné proto, že nejde o zaměstnání. Nepotřebuješ pracovní povolení, neodvádíš daně a tak podobně. Nikdo taky neočekává, že přijedeš vyzbrojená Upper-mediate angličtinou.
Zaplať Pánbůh, že KARE Switzerland prodává retro globusy. Kde jinde bych si mohla půjčit, tak boží obrázek?
Já sama za sebou jednu zkušenost mám a druhou zrovna získávám. Poprvý mi bylo mi devatenáct, byla jsem ve Francii a přišlo mi to dobrý. Teď je mi dvacet čtyři, jsem ve Velké Británii a přijde mi to víc než dobrý. Každá zkušenost s sebou přináší něco nového. Jiné preference, jiná očekávání. Nejdřív to byla rodina se dvěma princeznama (dva a pět let). Dneska už jsem v rodině, kde je jedna třináctiletá slečna. Druhou zkušenost jsem také směřovala do země, kde se domluvím. Ano! Francouzsky neumím nic kromě „Bon Apetit“. A Francouzi se se svou angličtinou mohou jít třeba vyfotit, protože k ničemu jinému jim není. Taky jsem si teď vybrala „single mum“. Co je víc, než tři ženský v baráku? Plus pes. Plus dvě kočky (už jenom jedna). Taky vím, že pokud si budu vybírat další rodinu, bude nejspíš bez zvířat… Jak říkám, každá zkušenost rovná se úprava kritérií.

Tak co? Jdete do toho? Stojí to za to. Věřte mi. Mě to totiž dovedlo k něčemu mnohem většímu…

M.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *