Freelancer amatér

Všichni se snažíme přijít na to, co chceme dělat a k čemu (směřu)je. Někdo to zjistí brzy, další později a někteří na to nepřijdou nikdy.

Taky nevíš? Přečti si co chci říct, třeba tě to inspiruje…

Aniž bych to tenkrát tušila, na začátku byla dvě slova. Byla vzadu v hlavě, ale měla větší význam než jsem si myslela… DIGITÁLNÍ NOMÁD!

Třetí skupina je moje, to je jasný. Většina mých životních voleb probíhala vybráním menšího zla. Ve dvanácti jsem vymyslela, že bych mohla být právník jenom proto, že TI se přece mají dobře. Nakonec jsem studovala sociální práci na střední a kriminalistiku na vysoké. Důvody? Sociální práce, protože škola byla ve městě. Kriminalistika, protože mi přišla zajímavá. Klasická odpověď na otázku proč sis to vybrala je, že jsem nevěděla co jiného. Už si taky myslíte, že třetí skupina je moje?

Jenže. Před nějakou dobou mi došlo, že na to musím jinak. Nechci být v té skupině, která nikdy nezjistí, co v životě chce. JÁ TEDA NE! Šla jsem na to jinak. Než hned vymýšlet obor, co se zaměřit na pracovní podmínky? Tady je jasno. Práci v korporátu jsem si zkusila a nebyla nic moc. Pracovat s lidmi, kteří mi nesedí byl opruz.

Tu máme bod číslo jedna: CO TAK NAJÍT PRÁCI, KDE SI BUDU MOCT VYBRAT S KÝM BUDU PRACOVAT. V menší či větší míře je to umožněno FREELANCERŮM (pracovníkům na volné noze). PRACOVAT ODKUDKOLIV BY SE MI ZACHTĚLO, TO BY BYLA PARÁDA. Představa o podmínkách by byla a ani to moc nebolelo. Teda aspoň tohle ne…

Vyvstává otázka, které obory tuto variantu skýtají? IT – tvorba webů, programování, atp. řeknu ti člověče, pokud něco takovýho umíš, tak seš vážně šťastlivec. Marketing – spousta marketérů dneska navíc pracuje pouze online. No vlastně skoro všechno, co se točí kolem práce na internetu. A tak jsem to vymyslela. Ne nadarmo jsem si celý život přála napsat knížku. Vždyť já bych se tím psaním mohla zkusit živit!!! Řekneš si ve 24, kdy už máš střední i bakaláře za sebou… Ironie (celý život x dvacet čtyři)!

A víš co? Je to ono! Poslouchám desítky Podcastů, čtu ještě víc článků a trávím hodiny hledáním. Zjišťuji, že být pouze copywriter úplně nestačí. Minimálně ne k tomu, abych se tím jako začátečník uživila. Zaměřuji se na obsahový marketing a práci s WordPressem. Studuju, občas se ztrácím, někdy mačkám papíry a zahazuji tužky, přeskakuji od tématu k tématu, ale vkládám do toho srdce! Věř mi, že jakmile se otevřeš a pustíš si všechny ty nápady a možnosti do hlavy, přijde toho víc. Představ si, že teď ještě studuji online kurz TEFL, na jehož konci je certifikát pro učitele angličtiny.

To už tu máme nabídku vlastní pracovní síly jako copywriter, po hlubším studiu snad i s rozšířením na obsahový marketing, sociální sítě a tvorbu webů. A v neposlední řadě jako učitel angličtiny. A co je na tom nejlepší? Učitel třeba v Thajsku!!!

Nebudu tvrdit, že je to jednoduchý. Není, ani trochu. Od nuly studium hned několik oborů. Najednou se mám soustředit na několik odvětví, o kterých toho moc nevím. Řeknu ti, mentor by se hodil. Ještě, že máš všechny ty otty, Mariány, Michelle a včelky ze Včeliště. Je to těžké! Ale nevzdávám se, protože mě to baví a věřím, že jednou i uživí…

Jak se tobě líbí nápad být freelancer, i když to znamená začít od nuly? Možná o to lepší bude pak to ovoce, ne?

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *