7 způsobů, jak digitální nomád vydělává peníze

V minulém článku jsem psala o copywritingu, na který se teď zaměřila moje životní cesta. Pojem digitální nomád, posléze copywriting pro mě znamená možnost svobody v pracovní oblasti života.

Ať začínáš s hrou na kytaru, se cvičením nebo budováním živobytí, tak víš, že tě čeká tvrdá dřina. Už naše babičky věděly, že „bez práce nejsou koláče“ K tomu, aby se copywriting stal jediným příjmem, který bude schopen pokrýt na náklady na cestách, mám ještě daleko. A riskovat, že k tomu nedojde nechci. Pro všechny z nás, kteří toužíme po svobodě a práci na volné noze, jsem napsala článek o možnostech výdělku digitálních nomádů.

Ve článku si přečtete o způsobech vydělávání peněz na dálku, které s vynaložením určité snahy, zvládne nejeden z vás. Chceš patřit do komunity digitálních nomádů? Snídat v kempu v Thajsku, kde potkáš spoustu lidí se stejnými zájmy? Být svým pánem? Pak pokračuj dál.

Jak digitální nomád vydělává peníze na dálku

Podstatou digitálního nomádství je, že digitální nomád vykonává práci, aniž by musel docházet na určité pracoviště. Poskytuje svobodu ve výběru pracovního místa i pracovní doby. Potrápit vás může fakt, že většina nomádů potřebuje k práci laptop a internetové připojení.  Takže, jestli se chystáte jet na půl roku do Thajska, jako digitální nomád, tak brzy zjistíte, že nefunkční připojení je pěkná osina v zadku.

1, Copywriting

O copywritingu jsem mluvila v předchozím článku. Princip práce spočívá v psaní textů na zakázku. Důležité je umět vyhledávat informace na internetu a při vyhledávání nevycházet jen z jednoho zdroje. Umět analyzovat získané informace. A vše co zjistíte zpracovat do čtivého, úderného, originálního textu, který se pokud možno usadí na prvních příčkách vyhledávačů. Co potřebujete umět, abyste se stali copywriterem? Měli byste umět česky, ne každý zákazník má k dispozici služby editora. Měli byste znát základy práce s WordPressem nebo jiným redakčním systémem, neboť většina klientů požaduje vkládání článků přímo na web. Dále se musíte naučit, co znamená SEO optimalizace a jak ji využít ve svůj prospěch. A mnoho, mnoho dalšího. Cítíte, že copywriting je pro vás to samé? Sledujte další články, kde se budu tématu věnovat podrobněji.

Blogování

Blogování, je jednou z nejpopulárnější možností příjmu digitálního nomáda. Pokud se blíž zaměříte na konkrétní nomády, rychle zjistíte, že většina z nich má vedle dalšího příjmu i blog. Někteří nomádi se živí pouze blogováním. Vesměs každý digitální nomád může psát blog. Ale psaní blogu nedoporučuji těm, které psaní nebaví. K tomu, aby se blog stal úspěšný vede dlouhá cesta. Takže pokud vás blogování otravuje, nemá cenu s ním začínat. Pokud je to naopak, blog je vaším snem a jste trpěliví, tak máte velkou šanci získat stabilní příjem, ke kterému povede radostná cesta. K tomu, že blog psát chcete a myslíte to vážně se váže i fakt, že doporučuji začít s blogem na placené platformě. Použít můžete redakční systém WordPress, Wix nebo třeba Joomlu. Díky zaplacení ročního hostingu vaše peněženka nevykrvácí a pokud vytrváte, tak se vám investice vyplatí. V neposlední řadě se psaní blogu vyplatí všem copywriterům, který jej můžou použít jako portfolio.

www.wordpress.com – každý digitální nomád by měl znát

Poradenství a koučink

Jste odborník na nějaké téma? Máte na něco talent? Nebo prostě jenom do hloubky studujete určitou problematiku? Tak proč se o svoji znalost nepodělit? Můžete školit, radit, pomáhat. Navíc máte na výběr z více forem. Můžete se věnovat jednotlivým osobám nebo skupinám lidí online. Nebo vytvoříte takzvaný digitální produkt. Digitální produkt má výhodu v tom, že sice investujete čas a práci do jeho vytvoření, ale potom už se mu nemusíte příliš věnovat. Může jít o online kurz, e-book a další. Převeďme si to do praxe. Denně věnuji několik hodin studiu copywritingu, pokud v nasazení nepolevím, budu možná, za určitou dobu, schopna vytvořit online kurz pro všechny, kteří se chtějí vydat stejnou cestou. Pokud stojíte o reálný příklad, tak například Verča z https://www.weefsworld.eu/ vydala nedávno e-book 26 změn, které mě osvobodily.

www.weefsworld.eu

Affiliate „partnerský“ marketing

O co jde? V podstatě je to spolupráce mezi prodejcem nějakého produktu (zboží nebo služby) a další osobou, která produkt nějakým způsobem reprezentuje. Co je affiliate marketing v praxi? Představte si to tak, že máte úspěšný web, pravidelné čtenáře a osloví vás firma, zda byste na svém webu nepropagovali jejich produkt. Pokud píšete blog o cestování, může vás oslovit firma, která vyrábí outdoorové pomůcky. Jde teda o provázanost stránky prodejce se stránkou, která prodejce propaguje. Majiteli webu, který produkt propaguje, vyplácí prodejce podíl z prodeje. Zákazník klikne na odkaz na webu, kde je produkt propagován a zboží nebo službu na webu prodejce koupí. Aby se affiliate marketing stal vaším příjmem, musíte mít funkční web. Pokud vás affiliate marketing zaujal, určitě se podívejte na blog Michelle Schroeder-Gardner s názvem www.makingsenseofcents.com. Michelle vydělává hlavně na affiliate marketingu a na svém blogu informuje nejen o různých zajímavých tématech, ale zároveň zveřejňuje i příjmy, které ji spolupráce přináší.

www.makingsenseofcents.com

Doučování

Čeština, matematika, dějepis. Cokoliv v čem jste dobří. Máte certifikát z angličtiny? Tak ho proč ho nepoužít a nevydělat nějaké peníze? Vytvořte inzerát, přidejte příspěvek do skupin na facebooku a začněte hned.

Přepisy (transcription)

Vydělávat na dálku můžete i tak, že oslovíte firmy, které potřebují pomoct z přepisy audio či video nahrávek. Pokud jste tedy dobří v poslechu a zaznamenání toho, co slyšíte, tak se zkuste uplatnit touto formou.

Překlady

Kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem. V tomto případě, tolikrát víc vyděláš. Pokud umíte cizí jazyk, ale i češtinu na dobré úrovni, zkuste najít práci jako překladatel. Vyděláte příjemné peníze a ještě procvičíte svoje jazykové dovednosti.

Věřím tomu, že každý z vás našel aspoň jeden způsob, který může vyzkoušet. Proč teda nezačít cestu k nezávislému pracovnímu životu ještě dnes?

A pokud ještě nemáte dost, tak počkejte na další článek, ve kterém vám řeknu o několika dalších možnostech příjmů. A některé z nich jsou opravdu pecka!

 

 

You may also like

2 komentáře

    1. Ahoj Baru, moc děkuju! A rozumím ti. Kdybych tenkrát zůstala v práci a nerozhodla se odjet, tak se k tomu asi taky nikdy nedokopu. Od 9 do 18 v kanclu, to se pak těžko s něčím začíná. Ale pokud by ses někdy rozhodla, že to chceš zkusit, tak se mi určitě ozvi. 🙂 Měj krásný den. M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *